Sherlock Holmes – kariera

Sherlock Holmes, bohater licznych powieści kryminalnych. Co wiemy o tym sławnym bohaterze? Był to detektyw doskonały, opierający swoje działania śledcze na metodzie dedukcji. Zagadki kryminalne rozwiązywał za pomocą obserwacji i znajomości psychologii, chemii, geologii, balistyki, matematyki. Co ciekawe, Holmes wykazywał także inne talenty- był również skrzypkiem i bokserem. Nie obce były detektywowi ludzkie słabostki, doktor Watson stwierdza u bohatera uzależnienie od tytoniu i kokainy.

Doktor Watson to współlokator i zarazem kronikarz i najlepszy przyjaciel Holmesa. Razem rozwikłali setki bardzo tajemniczych zagadek kryminalnych, często związanych z wysoko postawionymi osobami. W złotym okresie kariery Holmesa, przyjaciele mieszkali przy ulicy Baker Street 221b. Mieli gospodynię, panią Hudson. Później Watson ożenił się, założył prywatny gabinet lekarski i wyprowadził się ze wspólnego lokum. Co ciekawe, na tej postaci jest wzorowanu słynny doktor House, bohater popularnego serialu telewizyjnego.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Pixabay.com

One Comment

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*