Jack Nicholson – filmy

Ten, można powiedzieć wiekowy już aktor, urodził się 22 kwietnia 1937 roku w Neptunie – New Jersey. Ma obecnie 74 lata. Jego filmografia jest przeolbrzymia, on sam również jest królem wśród aktorów. Można powiedzieć człowiek o stu twarzach. W każdą rolę potrafi się niebywale wcielić i mistrzowsko ją zagrać. Początkowo grywał w filmach niskobudżetowych, dopiero rola w filmie „Swobodny jeździec” otworzyła mu drogę do zagrania w poważniejszych filmach.

Ze znanych filmów, w których zagrał można wymienić takie tytuły jak : „Lot nad kukułczym gniazdem”, „Infiltracja”, „Marvin”, „Lepiej późno niż później”, „Lepiej być nie może”. Obecnie może poszczycić się posiadaniem trzech statuetek Oscara. Z ciekawostek można by dodać, iż jest on miłośnikiem sztuki współczesnej oraz kibicuje drużynie NBA Los Angeles Lakers. Od ponad czterdziestu lat ma wykupiony karnet na wszystkie ich mecze i gdy tylko ma czas jest obecny na boisku aby im kibicować.

Zdjęcie do artykułu znalezione na stronie Flickr.com

Post a Comment

Your email is never published nor shared. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*
*